שיעורי יוגה יחודיים לנשים בהריון, יוגה נשית ויוגה לאחר לידה

תרגול יוגה בהיריון הנו חיוני ומיטיב עם האישה לכל אורך ההיריון. על התרגול להיות מותאם לנשים בהיריון, לצרכיהן המיוחדים ולשינויים הפיזיים והרגשיים שהן חוות.

תרגול יוגה בהיריון מאפשר לאישה להכיל את ההיריון בצורה הטובה ביותר מבחינה פיזית ונפשית. תנוחות היוגה המתאימות ילוו אתהאישה במהלך ההיריון כדי להפחית סימפטומים האופייניים להיריון כמו כאבי גב ואגן, וורידים ברגליים, בצקות, בחילות, עצירות, קוצר נשימה ועוד.

בנוסף התרגול מכין את גוף האישה ללידה ומאפשר לה להתכונן מבחינהרגשית ומנטאלית על ידי הקשבה עמוקה לגוף. אישה המתרגלת יוגה במהלך ההיריון, יכולה להשתמש בה במהלך הלידה כאשר התנוחותוהתנועות מאפשרות לאגן להשתחרר וללידה להתקדם. במהלך שיעורי היוגה להיריון האישה מקבלת כלים מעשיים ללידה, כלים כמו נשימה, הרפיה, תנוחות, תנועות ושימוש בקול המאפשרים להתמודד עם הכאב בזמן הלידה ומקדמים את הלידה. 

התרגול בהיריון אף מכין לתקופה שלאחר הלידה ומאפשר החלמה מהירה יותר של שרירי קרקעית האגן והרגשה כללית טובה יותר.

חשוב שתרגול יוגה לנשים בהיריון יכלול הבנה מעמיקה של הנשימה ושל שרירי קרקעית האגן, חשוב להבין את החיבור בין תנועה לנשימה, ובין הנשימה לשרירי קרקעית האגן אותםחשוב לחזק במהלך ההיריון ולאחר הלידה.  

יוגה בהיריון חשיבותה איננה רק במישור הפיזי, היוגה נותנת לאישה בהיריון כלים לחיבור פנימי, להקשבה, ומחזירה לה את הביטחון בגופה שיכול ומסוגל ללדת. 

למידע נוסף ראו יוגה נשית